Koľko stojí tepelné čerpadlo pre rodinný dom?

Cenu tepelného čerpadla ovplyvňuje množstvo faktorov. Pri cenových ponukách sa berie do úvahy predovšetkým typ tepelných čerpadiel. Podľa prevádzkového režimu poznáme tepelné čerpadlá vzduch-voda, voda-voda a zem-voda. Veľký vplyv na cenu tepelného čerpadla má aj značka. Na trhu je veľký výber značiek a závisí od zákazníka akú značku najviac preferuje a prečo.

Dôležitý je aj vykurovací výkon pri rôznych teplotných podmienkach. Posudzuje sa aj výkon zariadenia, kedy staršie domy majú vyššie požiadavky na výkon ako novostavby. Čím výkonnejšie zariadenie, tým je aj cena tepelného čerpadla vyššia. Pri tepelnom čerpadle je dôležité či bude vykurovať rodinný dom, v ktorom je len podlahové kúrenie alebo sú tam nainštalované radiátory. Takže koľko stojí tepelné čerpadlo pre rodinný dom? Dobrá firma, ktorá predáva tepelné čerpadlá vie na základe energetického certifikátu a projektu kúrenia stavby odporučiť typ, ktorý bude spĺňať všetky vaše teplotné nároky a zároveň Vám vypočíta aj cenu tepelného čerpadla. Dajte si vypracovať viac cenových ponúk a vyberte si tú najlepšiu možnosť.

Na tepelné čerpadlá si viete požiadať aj dotáciu zo Zelenej domácnostiam, okrem Bratislavského kraja. Nie je možné vybaviť dotáciu na objekt, ktorý slúži na podnikanie a pritom je to rodinný dom. Dotácia je vyššia pre tepelné čerpadla s viac kW.