Ekonomizér Totaleco No 56 za plynový kotol

Ekonomizéry

Ekonomizér Totaleco T56 je najväčší zo série termokondenzačných ekonomizérov Totaleco. Toto zariadenie svojím umiestnením za plynový kotol výrazne zvyšuje účinnosť kotla.

Vďaka doplneniu termokondenzačného ekonomizéra za váš existujúci kotol dosiahne účinnosť vášho kotla parametre kondenzačného kotla.

Využitie termokondenzačného ekonomizéra Totaleco T56 je za plynový kotol s výkonovým rozsahom od 4900 kW do 6470 kW.

Ekonomizér je možné zapojiť za kotol bez dodatočných úprav na kotly čo je v porovnaní s inými zariadeniami podobného typu veľká výhoda. Ekonomizéry Totaleco majú dlhú životnosť a rýchlu návratnosť investície.  

Výhody ekonomizéra Totaleco

Ich využitie je možné v každej kotolni. Celá séria ekonomizérov začína veľkosťou No 1 a konči No 56. Najmenší z ekonomizérov je použiteľný za kotly s výkonom od 100 kW. Odporúčané použitie je za kotly na zemný plyn. Telo ekonomizéra je úzke.

Preto zaberá v kotolni minimum miesta. Je celoprietokový. Tzn. že cezeň preteká celá spiatočka z vykurovacieho systému ktorú je toto zariadenie schopné ohriať pomocou spätného tepla zachyteného so spalín aj o niekoľko stupňov.

Takto ohriatu vodu ktorá ide do kotla už nemusí toľko ohrievať kotol, čo znižuje spotrebu paliva. 

Veľká výhoda je, že Totaleco nemá ventilátor na strane vstupu spalín. Pri veľkých objemoch spalín, iné typy ekonomizérov, spotrebujú na prevádzku ventilátora veľké množstvo elektriny, čím sa ich ekonomická bilancia značne znižuje.

Ekonomizér Totaleco nespôsobuje takmer žiadnu tlakovú stratu. Preto nebýva potrebné vymeniť na kotly horák za nový výkonnejší. Jediná potrebná investícia je úprava komína tak aby bolo možné ekonomizér pripojiť za kotol. 

Ekonomizér Totaleco 56

4,9-6,5 MW

Fotogaléria

Zabezpečíme vám ekonomizér na mieru.

Chcem ekonomizér

Podobné referencie