Čo je energetický certifikát

Energetický certifikát

Energetický certifikát budovy je nápoveda. Prehľadná nápoveda k tomu koľko budete mesačne platiť za energie vo vašom dome. Podľa toho či kupujete, staviate alebo predávate dom vám certifikát hovorí či sa kúpa alebo predaj domu vyplatia alebo nie.

Energetický certifikát je považovaný za byrokraciu.

Aj keď túto informáciu radi hovoria hlavne tí, ktorý stavajú a predávajú energeticky neefektívne domy ktoré keď kúpite, bude preplácať mesačne kopu peňazí za vykurovanie.

energetický certifikát nahlad

Energetický certifikát je dokument

Energetický certifikát je dokument, v ktorom je uvedená energetická kategória vášho domu. Na kategórie od A po G sme zvyknutý z energetických štítkov na spotrebičoch. Pri domoch je toto zatriedenie veľmi podobné.

Čo hľadať na energetickom certifikáte

Čím sme bližšie k áčku, tým lepšie. Kategória A je najlepšia a kategória G je najhoršia.

Rozdiely medzi jednotlivými kategóriami v energetickom certifikáte sú veľké. Preto si dajte pozor v akej energetickej kategórii sa dom nachádza.

Nie je všetko zlato čo sa blyští

Už v rozprávkach nám to hovorili, nie všetko čo je na pohľad pekné je aj pravdivé. Pozrite na výsledky energetického certifikátu na úvodnej strane.

Hľadajte áčka alebo béčka. Vtedy je dom nízkoenergetický.

Ale pozrite si aj nasledujúce strany energetického certifikátu kde je popis jednotlivých konštrukcií a spôsob vykurovania. Ak je energetický certifikát spravený dôkladne, napovie vám aj to čo vám predávajúci, či stavebník pozabudli o dome povedať.

Či už potrebujete spracovať energetický certifikát, alebo vysvetliť energetický certifikát, neváhajte nás kontaktovať. Sme dlhoročný spracovávatelia energetických certifikátov.

Našu prácu máme radi a našich zákazníkov tiež. Neváhajte nás kontaktovať 

Prajem príjemné nakupovanie vašich nových nehnuteľností :-) 
 

Vypracujeme Vám certifikát na mieru.

Chcem certifikát
Ing. Rastislav Tvarog

Ing. Rastislav Tvarog

Energetický špecialista a audítor

info@twg.sk

Podobné články